Type and hit ENTER

Nowość

Świeża, naturalna, z lokalnych składników i o radosnym charakterze. Te słowa opisują nie tylko naszą kombuchę, ale także wina typu Pet-Nat (petillant-naturel), czyli musujące trunki, które powstały metodą tradycyjną, z powtórną fermentacją w butelce i ze szczególna dbałością o ekologię. Stworzyliśmy zupełnie nową klasę kombuchy – inspirowaną światem win naturalnych i opartą na starannej kompozycji lokalnych ziół. Uwodzi kwiatowym aromatem, zniewala wyjątkowym, ziołowym smakiem, stanowi źródło nieznanych dotychczas doświadczeń smakowych.

IMG_0958
laurie1

Kombucha by Laurent „Laurie”

Zabierze Cię w podróż po zielonych łąkach z wyczuwalnym aromatem werbeny cytrynowej. Ceniona w świecie perfum nie tylko uwodzi zmysły ale również potrafi je ukoić. Kusząca niecodziennym, cytrusowym smakiem werbena cytrynowa tworzy idealne połączenie z wyrazistą miętą pieprzową. Zaskakująco świeża, niespotykana, po prostu inna. Ten orzeźwiający bukiet dopełniany jest dodatkowo fermentacją na drzewie czereśni.

„Wszyscy jesteśmy winni więc wszyscy musimy być częścią rozwiązania” – Laurie David

Proces produkcji naszej kombuchy odbywa się z ograniczaniem śladu węglowego dlatego nosi imię aktywistki, Laurie David, której film „Niewygodna prawda”, zdobył 2 Oscary i wywarzył drzwi otwierając oczy świata na ocieplenie klimatu – efektu przemysłowej działalności człowieka.

julia1

Kombucha by Laurent “Julia”

To zaproszenie na kwiatowy koncert. W tej symfonii aromatów pierwsze skrzypce grają kwiaty kasztanowca i hibiskusa. Aromatyczna i delikatna w smaku otwiera zupełnie nowy rozdział w świecie kombuchy. Subtelna, świeża, zaskakująco odmienna wciąż stanowi jednak źródło tego, co dla nas zdrowe. Źródło cennych przeciwutleniaczy, jakim jest kwiat hibiskusa, oraz minerałów jakim jest kwiat kasztanowca, dostarczy ci energii wyłącznie z natury.  Harmonijny smak wzbogaca fermentacja z użyciem drzewa czereśni.

„Zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy” – Julia Butterfly Hill

Ta kombucha powstała z szacunkiem do środowiska dlatego tez nosi imię kobiety, która w ramach protestu, zamieszkała na starej sekwoi przez okres 738 dni. Tym samym Julia Butterfly Hill uchroniła drzewo przed wycięciem. Aktywista, mówczyni motywacyjna i założycielka fundacji Circle of Life jest jedną z kluczowych postaci w walce o ochronę środowiska.

Simona 1

Kombucha by Laurent “Simona”

Jest jak sesja medytacji, która pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Jej dominujący korzenno-cytrynowy aromat pochodzi z łodyg melisy, która ma kojący wpływ zarówno na duszę jak również i ciało. Relaksująca, wyciszająca o wyrazistym, ziołowym smaku jest kontrastem dla klasycznej, znanej dotychczas kombuchy. Wyjątkowy smak podkreśla dodatkowo fermentacja na drzewie czereśni.

„Nie bądźmy tacy skrupulatni – zbierajmy z ulic śmieci i papiery, ale zostawmy tu i ówdzie suche liście” – Simona Kossak

Nazwa tego smaku jest hołdem dla legendarnej polskiej aktywistki lat 70-tych, która zapisała się na kartach historii działaniami na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej.